Szent László Lovagrend
Egy népnek a saját meséi, mondái és mítoszai őrzik a nép tudását, bölcsességét és tapasztalatát az élet különböző területeiről. A mesékben megtalálhatóak az útmutatások az élet minden területére és problémájára. Legyen szó akár a felnőtté vállásról, a párkapcsolati problémákról, magasabb tudás eléréséről vagy a lélek mélyebb rejtelmeiről.
A mesmondók őrizték a népnek a hagyományait, történetét és azon lelki kincseit melyeket mindig az adott társadalmi, vagy élet eseménynek megfelelően elmondtak, hogy ezáltal tanítsanak, gyógyítsanak, utat mutassanak vagy éppen szórakoztassanak.
Napjainkban a mese híd szerepe kiemelkedően fontos, hiszen a több száz generáción keresztül átadott mesekincsnek köszönhetően összeköthető a régi világ és a modern kor. Így napjainkban is hozzáférhetünk őseink azon tudásához melynek segítségével könnyebben tudunk boldogulni a mindennapokban.
Éppen ezért, Ser Gergelynek, a mesemondónknak hite szerint a hagyományos mesemondás élővé tétele az egyik kulcsa annak, hogy hozzáférjünk őseink hagyatékáhz. A mesemondó alkalmak alatt különböző tündér- és tréfás mesék segítségével igyekszik ezt a tudást modern korban is élővé tenni, ezáltal egy letűnő félben levő kor bölcsességét az emberek szívébe belecsepegtetni.
Interjú Ser Gergellyel: http://konyvmutatvanyosok.wordpress.com/2012/07/24/meseterasz-interju-ser-gergellyel/
ser_gergely.doc